Panevėžio Rožyno progimnazijoje šis projektas vykdomas jau antrus metus, į kurį noriai rinkosi visos klasės. Šiais metais bibliotekoje-skaitykloje vyko skaitymo piknikas: vaikai, susėdę ant minkšto kilimo, apsigaubę pledukais, gurkšnodami arbatą žvakių šviesoje klausėsi skaitomo teksto. Pradinukams skaitėme švedų Elias ir Agnes Våhlund‘ų knygą „Superherojų vadovas“. Tai komiksų knyga apie mergaitę Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję „Raudonoji kaukė" pradžia.
Paaugliai klausėsi norvego Simono Strango knygos „Tie, kurių nėra" ištrauką, kurioje vaizduojama Emilija, netikėtai atsidūrusi situacijoje, kurioje išmėginamos jos nuostatos apie tai, kas teisinga ir kas ne. Kaip pasielgti, kai dokumentų neturintis pabėgėlis staiga pabeldžia į duris?
Šių metų naujovė ta, kad į Šiaurės šalių literatūros skaitymus pakvietėme ir Rožyno mikrorajono gyventojus, kuriems skaitėme islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knygą „Islandijos karaliai". Tai beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę nuo XVIII a. iki mūsų dienų. Knygoje autorius kvestionuoja tradicinius herojus ir jų vaidmenis skiria kvailiams.
Buvo labai įdomu padiskutuoti apie šiuolaikinius herojus ir jų poelgius. Pasirodo, visais laikais madingi geri darbai. Tad būkime atidūs sau ir kitiems. Iki kitų susitikimų!