Jau pirmą dieną prasidėjo intensyvi veikla. Neformalioje aplinkoje mus pasveikino mokyklos direktorė ir palinkėjo sėkmingo darbo. Darbo visą savaitę buvo tikrai daug. Mokiniai aktyviai dalyvavo susipažinimo žaidimuose, vėliau buvome pakviesti į ekskursiją po mokyklą. Apžiūrėjome mokyklos laboratorijas, kur mokiniai turi galimybę atlikti įvairius tyrimus, bandymus, edukacines, mokinių poilsio erdves, mokinių prižiūrimą daržą. Mokykloje eksponuojama daug mokinių projektinių darbų. Reikia pastebėti, kad mokiniai labai daug dirba savarankiškai namuose, mokytojai juos tik konsultuoja pertraukų metu – pamokos mokykloje tęsiasi ki 14.00 val., tada mokiniai vyksta namo ir jokia veikla mokykloje nebevykdoma. Būrelius mokiniai lanko mieste.

Vienas projekto tikslų: skatinti tarpkultūrinį dialogą, akcentuoti toleranciją kultūrų įvairovėms. Mokiniai pristatė atliktus namų darbus: IT pagalba pasakojo apie savo šalies muziką, parodė filmuotą medžiagą, kaip sekėsi atlikti projekto dalyvių šalių dainas. Daug komplimentų, išvydusi mūsų mokinių atliktą „Rumbą“, išsakė šv.Martyno salos mokytoja. Mokiniai dalyvavo įvairiose pamokose: integruotoje prancūzų kalbos, istorijos, muzikos, dailės ir technologijų pamokoje „Prancūzija“; kūno kultūros pamokoje žaidė Kanarų salų tradicinius žaidimus; biologijos pamokoje mokyklos teritorijoje esančiame darže sodino bananmedžius, melionus, susipažino su kompostavimo ypatumais; IT pamokoje kūrė pristatymus apie nuveiktas veiklas. Taip pat mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose po Arrecife miestą. Didelis dėmesys skirtas ir pažinčiai su Kanarų salų kultūriniu paveldu: dainomis, šokiais, patiekalais. Džiaugėmės galimybe aplankyti žymias vietas. Sala garsėja savo unikaliu kraštovaizdžiu, kuris išsiskiria iš kitu Kanarų salų.

Mokytojai dalyvavo tarptautinio projekto CLIL mokymuose, kur turėjo galimybę susipažinti su aktyviaisiais kalbos mokymo metodais ir praktiškai juos išbandyti.
Projekto dalyvius merijoje priėmė ir pasveikino miesto merė. Apie projekto veiklas išsamiai informavo Arrecife miesto spauda.
Rugsėjo mėnesį projekto dalyvių laukiame Lietuvoje, Panevėžio Rožyno progimnazijoje.
Pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja D.Grinevičiūtė