dienos

Lietuvių kalbos dienos

Vasario 16 d. – kovo 11 d. visoje Lietuvoje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Tuomet vyksta įvairūs renginiai, skirti lietuvių kalbai, jos mokymuisi ir grožio atskleidimui, žymių asmenybių pagerbimui.

Kovo pradžioje ir mes su 4 klasėmis minėjome Lietuvių kalbos dieną. Mokiniai dalyvavo kahoot viktorinoje, kurioje išgirdo įvairiausių klausimų: kiek skiemenų turi ilgiausias žodis NEBEPRISIKIŠKIAKOPŪSTELIAUDAVOME , kokį žodį turėsime perskaitę ATEIK atvirkščiai, kaip suprasti frazeologizmą IŠNEŠTI SVEIKĄ KAILĮ  ir dar apie sinonimus, antonimus, daiktavardžius , veiksmažodžius... Taigi klausimų buvo įvairiausių. Mokiniai galėjo pasitikrinti ne tik savo žinias, bet ir atidumą, reakcijos greitį. O svarbiausia buvo sudalyvauti, pasigėrėti mūsų kalbos grožiu ir turtu.

„Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti.“ / Jonas Jablonskis